U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Filozofskog fakulteta u Rijeci i istraživačkog tima projekta ET TIBI DABO: Naručitelji i donatori umjetnina u Istri, Hrvatskom primorju i sjevernoj Dalmaciji od 1300. do 1800., 31. kolovoza 2018. održat će se na Filozofskom fakultetu u Rijeci stručno-znanstveni skup s nazivom Moć, vlast i umjetnost. Skup je namijenjen nastavnicima likovne umjetnosti i stručnih predmeta iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna koji žele unaprijediti i novim idejama obogatiti svoju nastavu, a cilj mu je upoznavanja auditorija sa suvremenom metodologijom u povijesti umjetnosti kroz niz paradigmatskih primjera i tipičnih slučajeva vezanih uz istraživanja na ET TIBI DABO projektu poduprtom od Hrvatske zaklade za znanost.

Pozivamo sve zainteresirane da se prijave do 30. kolovoza 2018. na stranici  ettaedu.azoo.hr.

Dnevni red (PDF)