Dana 23. i 24. kolovoza 2021. godine su Damir Tulić, Marin Bolić i Mario Pintarić, skupa s Ninom Kudiš, jednom od autorica tekstova u katalogu i članicom znanstvenog odbora za projekt izložbe o slikaru Giuseppeu Diamantiniju (Fossombrone, 1623. – 1707.) posjetili Fossombrone, gradić u talijanskoj pokrajini Marche. Ondje su ih dočekali voditeljica projekta, prof. dr. sc. Anna Maria Ambrosini Massari (Università degli Studi di Urbino Carlo Bo), direktor Musei della città di Fossombrone, Marco Luzi, d.i.a te Gloria Mei (pročelnica Odjela za kulturu i turizam Grada Fossombrone). Susretu se pridružio i mladi znanstvenik Luca Baroni koji je sudjelovao u projektu “Giuseppe Diamantini” baveći se prvenstveno slikarevom grafičkom produkcijom. Radni je susret protekao u izuzetno ugodnom raspoloženju te su izneseni prijedlozi o nastavku suradnje kroz istraživačke projekte i uključivanje dvaju sveučilišta – urbinskog i riječkog.