Dana 5. svibnja 2022. na svečanoj sjednici Fakultetskog vijeća Filozofskog fakulteta u Rijeci članu istraživačkog tima i doktorandu Mariju Pintariću dodijeljena je Nagrada Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci za mlađe znanstvenike za izvrsnost u znanstvenoistraživačkom radu. Doktorand Mario Pintarić je u 2021. godini izradio četiri izvorna znanstvena rada, dva samostalna i dva u suautorstvu s mentorom, izv. prof. dr. sc. Damirom Tulićem, a s njime ujedno potpisuje i rad u zborniku međunarodnog znanstvenog skupa održanog u Ljubljani 2020. godine. Posebno je potrebno izdvojiti samostalan rad objavljen u jednom od najuglednijih svjetskih časopisa – Arte Veneta, s naslovom „Il corredo scultoreo della chiesa parrocchiale di Santa Lucia a Vascon: proposte per Alvise Tagliapietra e Antonio Gai“. Tijekom 2021. godine Mario Pintarić je održao gostujuće predavanje na Oddelku za umetnostno zgodovino, Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani, a na poziv prof. dr. sc. Mateja Klemenčiča. Uz to je sudjelovao na šest znanstvenih skupova od kojih su tri bila međunarodna. Skupa s izv. prof. dr. sc. Damirom Tulićem osmislio je i organizirao izložbu o Antoniju Michelazziju povodom 250 obljetnice kipareve smrti, a koja je imala snažan odjek u medijima. Autori su dali intervjue za Novi list i Radio Rijeku, te su gostovali u emisiji Kultura s nogu (HRT1), voditelja Dražena Ilinčića.