U srijedu 28. ožujka u 19 sati u organizaciji Veleposlanstva Republike Hrvatske u Washingtonu D.C. održana su dva predavanja na engleskom jeziku posvećena hrvatskoj spomeničkoj baštini. Nakon uvodnog slova Njegove Ekselencije Pjera Šimunovića, veleposlanika Republike Hrvatske u Sjedinjenim Američkim Državama, redovita profesorica dr. sc. Nina Kudiš s Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci održala je predavanje pod nazivom Renaissance Painting in Istria and Dalmatia (Renesansno slikarstvo u Istri i Dalmaciji). Drugo izlaganje održao je doc. dr. sc. Damir Tulić, također s Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci pod nazivom The Church of St. Blaise (Sveti Vlaho) in Dubrovnik: the Symbol of State and a Masterpiece of Art (Crkva svetog Vlaha u Dubrovniku: Državni simbol i umjetničko remek-djelo). Kako su izlaganja održana u sklopu projekta Et tibi dabo: naručitelji i donatori umjetnina u Istri, Hrvatskom primorju i sjevernoj Dalmaciji od 1300. do 1800. godine (DONART IP-2016-06-1265) kojeg podupire Hrvatska zaklada za znanost, predavači su se posebno osvrnuli na naručitelje djela koja su predstavili, njihov ukus, ciljeve te strategije.