Dana 7. listopada 2022. je Mario Pintarić, mag. hist art. s Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci,  obranio doktorsku disertaciju pod naslovom “Naručitelji i umjetnici u Rijeci tijekom 17. i 18. stoljeća” (mentor izv. prof. dr. sc. Damir Tulić, Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci) te stekao akademski stupanj doktora znanosti iz područja humanističkih znanosti, polja povijesti umjetnosti. Obrana je održana u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru, a disertacija Maria Pintarića je ocijenjena najvišom ocjenom – summa cum laude. Rad Marija Pintarića sufinancirala je Hrvatska zaklada za znanost kroz program ,,Projekt razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti” u sklopu projekta  „ET TIBI DABO: naručitelji i donatori umjetnina u Istri, Hrvatskom primorju i sjevernoj Dalmaciji od 1300. do 1800. godine” (IP-2016-06-1265) te Sveučilište u Rijeci projektom ,,Barokna Rijeka” (uniri-human-18-85 1219) voditeljice prof. dr. sc. Nine Kudiš (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci).